Harun Denizakan

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Harun Denizakan

Arıklı doğru adrese gidiyor

21 Eylül 2011 Çarşamba Saat 08:38

İşdamı Ayhan Arıklı ile İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun kavgaları Ankara’ya taşınıyor. Desenize Arıklı işini biliyor.! Hem de gideceği kişi Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı. Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Beşir Atalay, daha bakanlığa geleli kaç ay var. Kaldı ki Kıbrıs’a ziyarete bir kez geldi ama gelir gelmez de belli ki bazı çevrelerle iyi ilişkiler içerisine girmiş. TC’lilerin derdinden TC’liler anlar misali; işadamı Arıklı Beşir Atalay’a gidiyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre; Arıklı Perşembe günü Ankara’da Beşir Atalay ile görüşecek. Elinde kabarık bir dosya ile Ankara’ya gidecek olan Arıklı İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu şikayet edecek.

BRTK’DA GÖREV DEĞİŞİMİ

BRTK Yönetim Kurulunda görev süreleri dolan Yılmaz Başkaya ile Metin Beyoğlu’nun yerine Başbakanlık müsteşarı Ömer Köseoğlu ile Başbakanlık basın-yayın amiri Leman Aslım göreve getirildiler. Elde ettiğimiz bilgilere göre; Aslım ile Köseoğlu dün itibarı ile BRTK’nın yeni yönetim kurulu üyeleri oldular.

TANCER İSTİHDAM İÇİN BAŞBAKANLIĞA GİTTİ

UBP Girne Milletvekili Mehmet Tancer, İstihdamlar konusunda öylesine rahatsız ki; dün rahatsızlığını gidermek için Başbakanlığın yolunu tuttu. Yapılan istihdamlarda Tancer’e de kontenjan sağlandı. Ancak Mehmet Tancer’de önümüzdeki seçimlerde rahat oy alabilmek için çemberini büyütmeye çalışıyor. Yani; büyük ailelerden birilerini daha istihdam ettirmeye çalışıyor. Dün Tancer bir kaç kişiyi daha istihdam ettirmek için Başbakan’ı ziyarete gitti. Başbakan’a istihdamlar konusunda derdini anlattıysa da Başbakan istihdamlar konusunda Tancer’den daha dertli. Bir yandan örgütler bastırıyor, diğer yandan milletvekilleri. Başbakan ne yapacağına bir türlü karar veremiyor. Sizin anlayacağınız; Tancer birileri için Başbakanlığa uğradı ancak, Başbakan’dan olumlu bir yanıt alamadı. Baibakan’ın ondan daha sıkıntılı olduğu öğrenildi.

DÜRÜST’E ZİYARETÇİ AKINI

Bugünlerde en çok ziyaretçisi olan Bakan kim olabilir? Okullar açıldı, tabiki Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst. Ziyaretçi deyip geçmeyin. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na giden Kemal Dürüst’ten birşey istiyor. Kimisi geçici öğretmenlik, kimisi de hademelik. İster inanın ister inanmayın; Lefkoşa’daki Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı bilenler dünkü ziyaretçi sayısı ne idi diye merak ediyorlarsa, bakanı ziyarete gidenlerin kuyruğu taa Hacı Ali’ye kadar uzanmıştı. Kaç kişi olduğunu artık siz düşünün. Ülkede işsiz çok, inanmayacaksınız Ünversite mezunları bile okullarda hademelik yapmaya razılar. Tabi burada Dürüst’ün işi çok zor, çünkü Dürüst’e gidenlerin bir çoğu ya UBP’li örgütler tarafından ya da UBP’li milletvekilleri veya bakanlar tarafından gönderildi. “Dürüst’e gidin işinizi halletsin” diyorlar. Vatandaş da ne yapsın? Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yolunu tutuyor. Bakalım Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın önündeki kuyruklar daha ne kadar sürecek?

MESAJI OLAN ALSIN

Sn.Canan ÖZTOPRAK; Seçimler biteli 2 yıl oldu ama siz de ortalardan kayboldunuz. Arada görünün ki biz de yazalım.

Sn.Salih ÇELİKER; Hadi yine iyisiniz. Cemal başkan kuruma yine destek çıkıp organizeye yardımcı olmuş. Klasik araba yarışınızı sorunsuz geçirtmişsiniz. Kolay gelsin.

Sn.Bülent GÜNKUT; Ben deyim 20, sen de 30. Maşallah güzellik yarışması denince akla gelen isimsin. Bu konuda marka olduğun bir gerçek. Arada yerine birini da yetiştir ki o zaman herkesten alkış alasın.

Sn.Özdal KEREM; Bir gün Brezliya, bir gün Arjantin’den çıkan. Geçen gün arandın Fransa’dan çıktın. Maşallah ülke ülke dolaşın. Arada ülkede de kal ki yüzünü görsünler.

Sn.Mehmet ADAHAN; Sen de festival yapan belediyeler arasına katıldın. Hangi belediye festival yapmadı onu merak ediyoruz.

Sn.Kemal DÜRÜST; Malum son günlerde en çok ziyaret edilen bakansınız. İsterseniz siz de bankalar ve poliklinikte olduğu gibi bakanlığa bir numaratör koyun da sizi ziyarete gelenler numara alsınlar.Bir de diğerlerinden farklı sizi ziyarete gelenlerin kimler tarafından gönderildiği yazılsın.

Sn.Özel KADIOĞLU; İki gündür sesini duyamıyorum. Israrlı bir şekilde seni cep telefonundan aramama rağmen telefonlarıma cevap vermiyorsun. Yoksa beni de mi sildin? Bir durum var ise söyle de bir açık oturum yapalım.

Sn.Ümit HANSEL; Golyandro, roka, maydanoz ve turp tohumlarını aldın mı? Sende biliyorsun ki; bu sebzeleri ekmenin tam da mevsimi. Organik sebze yetiştirmek artık kaçınılmaz oldu. Yaz boyunca bol bol domates, patlıcan ve biber yedin, şimdi sırada bunlar var.

Sn.Hasan TOSUNOĞLU; Benim rüyalarım bildiğin gibi çok meşurdur. Öyle kolayına birlerini rüyamda görmem. Geçen gece seni de rüyamda gördüm, senin için pek de hayırlı sayılmaz. Rüyamda bir bankada yöneticilerden birisi olan bir bayan sana verip veriştiriyordu. Tam da konunun ne olduğunu anlayacakken uyandım. Doğrusunu istersen uyanmamayı çok isterdim. En azından sana gördüğüm rüyanın tamamını anlatma fırsatı bulurdum. Yine de bilginde olsun benim bu rüyalarım gerçek olur.

Sn.Nazım ÇAVUŞOĞLU; Ayhan Arıklı’nın Ankara’ya gidecek olması senin için hiç de hayıra alamet değildir. TC’linin halinden TC’li anlar.! O’da bu kanıya vardığı için buralarını es geçiyor. Keşke bizimde Türkiye işlerinden sorumlu bir bakanımız olsaydı da bizde onlar gibi yetkili yerlerde hak arayabilseydik.

Sn.Ahmet KAPTAN; Vatandaş herşeyin bütçe dahilinde olacağını anladı ama sizin ısrarla niye anlayamadığınızı soruyorlar. Biraz daha sağduyulu olmak gerekmez mi? diye size sormamızı istediler. Garga olarak iletelim dedik.

Sn.Osman BAŞMAN; Tango To Buddha’da restorasyona gittiğinizi duyduk. Bu kadar kaliteli bir mekana bu kadar yatırım. Bize bravo demek düşer. Herşey müşteri için.

Sn.Murat OBENLER; Hergün gazeteleri okuyup özet çıkartmak zor olmuyor mu? Ne de olsa bizde 20’ye yakın gazete var. Hergün hergün okumak zor olmalı.

Sn.Mehmet KORTAY; Liselere ek sınav hakkı verirken ortaokullara niye verilmediği konusunda yaptığınız açıklama çok tatmin edici bulunmadı. Haberiniz olsun.

Sn.Fetanet CAN; FC 599 plakalı aracınızı geçtiğimiz gün öyle bir park ettiniz ki ne siz çıkabildiniz, ne da başkası park edebildi. Dua edin polis ya da zabıta yoktu yoksa cezayı kesmişlerdi.

Sn.Üstün TURAN; Koopbank’daki yolsuzluk ile ilgili siz başka açıklama yaptınız, Günhan Alp başka açıklama. Biz ne olduğunu öğrendik ama vatandaş 2 baştan 2 farklı cevap aldığı için kafası karıştı. Kurumda tek ses önemli bizce.

Sn.Volkan ÇANAKCI; Vatandaşa yardım eli uzatmanız takdirle yorumlanıyor. Bu yaşta bu sabır ve performanstan dolayı tebrik ederiz. Gençlere taş çıkartıyorsunuz diyorlar.

GARGA’YA MEKTUP VAR

AÇIKLAMA

Harun Bey,

Köşenizde geçtiğimiz hafta yayınlamış olduğunuz şahsıma yönelik gerçeklerle hiç bir lakası olmayan  iddiaları üzülerek  okudum. Konu yazınızda geçen iddiaların tamamen asılsız  olup, gerçeklerle hiç bir yakın veya uzak alakası da yoktur. Dedikodu  yapılmasını normal karşılamakla beraber yapılan dedikodunun, şahsıma yönelik  iftira boyutuna varması da çok etik değildir.

Basın etiği açısından  şahsımla telefonda konuşup,  köşenizde  gerçeği aydınlatma anlamında yer vermenbiz olması gerekn bir davranış olacaktır. Teşekkürlerimi sunarken,size ve okuyucularınıza iyi günler dilerim.

Güven ARIKLI

Sevgili abiciğim Dipkarpaz'dan Ramazan Yeşer..

 

Geçenlerde kıbırs gazatesinde çıkan haberi ensonunda buldum okudum, çok teşekkür ederim güzel olmuş.

 

Diğer bir sıkıntımız hakkında size bilgi ieltmek isterim, bu konuda da bir araştırma yapar ve sorun hakkında sizde yardımcı olursanız sevinirim.

 

2012 Eğitim öğretim yılı bugün allahın izniyle başladı ama Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulunda kimseler yok, 2 tane öğretmen var, 1 de müdür muavini başkada kimseler yok, hadi onlar dışardan geliyor yok, okul başlıyor hademede izine çıkmış (yıllık izin) kocaman yaz tatili yetmemiş okul açılıyor hademeyide izine yollamışlar valla

Bu yazı toplam 16671 defa okunmuştur
YORUMLAR
Bu Makaleye Yorum Yapılmamış.
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans